Edukira joan

Webgunearen titulo eta logoa

Mostrar/ocultar men� principal de navegaci�n [eu]

Barruko horrien irudia

Lasarte

Aplikazio habiaratuak

Eduki publikatzailea

Zabaleta auzoko jaiak bihar, maiatzak 28, hasiko dira

1
Zabaletako Auzo Elkarteak maiatzaren 28an, asteartea, hasiko diren auzoko jaiak aurkeztu zituen

2024·05·27


Agustin Valdivia alkatea eta Txus Alonso jaietako zinegotzia elkarteko Fede Otaegi eta "Txanpi" Bastarricarekin batera izan ziren, 6 egun iraungo duten jaien egitaraua zehaztuz.

Udalak 3.588 eurorekin eta laguntza logistikoarekin kolaboratzen du.

Festaren programa honako hau izango da:

Maiatzak 28, asteartea

18:00: Haurren txupinazoa

18:00-20:00: Haurren jolasak (Talentu bila + serigrafia) Kamiseta argia ekarri

20:00: Festetako dantzak + goxorraketak + buruhandiak

Maiatzak 29, asteazkena

18:00: Antzerkia Kukuka

18:30-20:00: Haurren jolasak (Eskulanak + Hankapaloak + Herri kirolak)

20:00: Festetako dantzak + goxorraketak + buruhandiak

Maiatzak 30, osteguna

18:00-20:00: Haurren jolasak (Apar festa)

19:00-20:30: Pintxo Potea

19:00: Noise Makers Rock taldea

20:30: Festetako dantzak + goxorraketak + buruhandiak

Maiatzak 31, ostirala

19:00: Teresa Sorgiñari ongietorria

  • Jaietako pregoia
  • Dantza Jalgune
  • Sorgin Dantza herrikoia

19:30: Festetako dantzak + goxorraketak + buruhandiak

21:00: Afari auzotarra (Nork berea ekarri behar du)

23:30: Euskal Dantza sorkuntza Kukuka

Musika Festa:

  • 00:00: Andoni Ollokiegi
  • 01:30: Auskalo Taldea

Ekainak 1, larunbata

9:00: Diana

11:00: Margoketa tailerra txokolatada

11:00: Xumela korua auzoan zehar

12:30: Zapotxin pailazoa

15:30: Joxe Migel Aranzadiren oroimenez XIV Mus txapelketa

16:00: Saskibaloi partidak

17:00: Erraldoiak, buruhandiak eta dultzaineroak LOZET

17:30-20:00: Pilota Txapelketako finalak

20:00: Goxorraketak + buruhandiak

20:00: Elektro pottotte

21:00: Herri afaria. Afalondoan, bertsolariak: Lierni Rekondo, Iker Ormazabal “Tturko”

23:30: Akelarre dantza

23:50: Zezensuzkoa LOZET

Kontzertuak:

  • 00:00: Txili Pipar
  • 01:30: Gora Etorri
  • 02:30: DJ Fantasia

Ekainak 2, igandea

9:00: Diana

10:30-11:00: Patata tortilla txapelketa

11:00: Kukuka Euskal dantza

12:00: Herri kirolak

12:00: Oaintxe in deu Txaranga

12:00: Erraldoi eta buruhandiak LOZET

13:00: Proba misto nagusia

14:30: Herri bazkaria

18:00-20:00: Malkogarriyak erromeria

18:30: Toka txapelketa herrikoia

20:30: Azken traka. Teresa Sorgiñari agurra.

Kartela

1